Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde Güncel Gelişmeler Konulu Seminer Gerçekleştirildi

08 Aralık 2022 Perşembe

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Topluluğu tarafından Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde Güncel Gelişmeler konulu seminer düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, EMO Trabzon Şubesi Başkan Yardımcısı İhsan Armağan Gül ve EMO Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Nuroğlu konuşmacı olarak katıldı.

Program, EMO Trabzon Şubesi Rize İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Murat Tören’in açılış konuşması ile başladı.

Ardından, Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, elektrik dağıtım hizmeti sunan işletmelere büyük görevin düştüğünü ifade ederek, bölgemizde yaptıkları hizmetlerden bahsetti.

Aydın, teknoloji yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve sürekli hizmet vermeyi amaçladıklarını belirterek konuşmasını tamamladı.

EMO Trabzon Şb. Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Nuroğlu, “Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Dağıtım Şebekesine Etkileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.  Sunumda, elektrikli araç dönüşümünün şebekeye etkileri, mevcut durum temelinde, istatistikî veriler ışığında, geleceğe dönük olarak ele alındı. Ayrıca, Elektrik Elektronik Mühendisleri için birçok yeni iş sektörünün oluşabileceği belirtildi.

EMO Trabzon Şubesi Başkan Yardımcısı İhsan Armağan Gül ise, Elektrik Mühendisleri Odası ve EMO-Genç çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Etkinliğin sonunda, katılımcılara teşekkür belgeleri takdim edildi.